čtvrtek 7. ledna 2016

Detox                                                   Detox Přeji Vám šťastný za úspěšný rok 2016 .Všichni chceme být zdravější, mít víc energie a cítit se fajn, tak zkusme tento rok začít očistou organismu.  Začněme jednoduchou detoxikaci. Následující 4 kroky nám pomohou probudit náš organismus a cítit se znovu plni síly s přívalem příjemné energie.

Zeleninové šťávy

Určitě to pro vás nebude nic neznámého, pokud vám doporučím zařadit do svého jídelníčku zeleninové šťávy. Někdo tyto šťávy také zná více pod pojmem smoothie. Jedná se rozmixovanou kombinaci zeleniny a ovoce, někdy je možné přidat i určitá semínka jako např. chia semínka, sezamová semínka, oříšky.  Pokud se rozhodnete brát své zdraví opravdu vážně, tak by vaše domácnost neměla postrádat kvalitní odšťavňovač.
Tip pro smoothie
 • šťáva z karotky (300 g) a špenátu (200 g)
Voda s citronem

 Můj každodenní ranní rituál. Opět pro vás nic neznámého. Úplný zázrak dokáže s vaším organismem po ránu, pokud si zvyknete pít teplou vodu s citronem.
 • nastartuje organismus
 • potírání dásní snižuje krvácivost
 • kloktání pomáhá při bolestech v krku
 • udržuje čisté močové cesty
 • vitamín C funguje jako čistič krve
 • posiluje imunitu
Jednodenní půst

Pokud opravdu chceme našemu organismu odlehčit, tak bychom měli zkusit do našeho života zařadit pravidelné dny, kdy budeme dodržovat jednodenní půst. Rozhodně svému tělu neublížíte, ba naopak, pokud tento půst budete provádět jednou týdně.
 • Výhoda krátkodobého půstu je, že po jeho ukončení se můžeme ihned vrátit k naší zdravé stravě a nemusíme pozvolna, aby si tělo neublížilo
 • Pokud si myslíte, že půst ihned nezvládnete, tak zkuste ze začátku během těchto jednodenních seancí pít například zmiňované smoothie a pozvolna ubírat, až zvládnete jeden celý den nejíst a pít pouze pramenitou vodu a nebo vodu s citronem.
Obiloviny a luštěniny

Zařaďte do svého jídelníčku kvašenou zeleninu, naklíčené obilniny a veškeré druhy luštěnin. Opět je to zcela jednoduché a pokud máte strach, že vám to hned nebude chutnat, tak postačí, když si místo zobání ovoce dáte misku mungo fazolek a mlsáte.

1 komentář:

 1. Thanks for a nice posting!.Určitě to expert vás nebude nic neznámého, pokud vám doporučím zařadit do svého jídelníčku zeleninové šťávy. Někdo tyto šťávy také zná více unit pojmem smoothie. Jedná se rozmixovanou kombinaci zeleniny an ovoce, někdy je možné přidat I určitá semínka jako např. chia semínka, sezamová semínka, oříšky. Pokud se rozhodnete brát své zdraví opravdu vážně, tak by vaše domácnost neměla postrádat kvalitní odšťavňovač.child visitation lawyer charlottesville
  charlottesville child visitation lawyer

  OdpovědětVymazat